Słoik w stolicy

Świąteczny post. Lista prezentów. Co kupić?

Co roku, ten sam problem. Co kupić i komu. W internecie można znaleźć miliony pomysłów, z czego część się powtarza, część już wykorzystałaś, a część jest za droga. Najważniejszą kwestią w obdarowywaniu są intencje i punkt wyjścia, czyli osobowość obdarowywanego, jego upodobania, czy hobby. Nie myśl co Ty chciałbyś dostać i co Tobie sprawiłoby przyjemność. Postaw się z drugiej strony. Wiadomo, że mol książkowy nie ucieszy się, z najnowszej gry na PS’a, a kobieta z nowego garnka, bo to dzień w którym chcesz poczuć się wyjątkowa. Twój facet nie marzy o kolejnej parze skarpet. Nawet jeśli powiedział Ci rok temu, że są świetne i nigdy nie dostał lepszego prezentu. Kłamał. Jakie jest prawdopodobieństwo, że Twój prezent będzie nietrafiony? Spore, ale zawsze możemy próbować, w końcu i w tej kwestii możemy dojść do perfekcji. Poniżej lista uniwersalnych prezentów – UWAGA – z których możesz skorzystać w kryzysowej sytuacji.

1. Karta upominkowa – mało wyszukane, ale jest duże prawdopodobieństwo, że obdarowany wykorzysta ją na coś co faktycznie mu się będzie podobało.

2. Voucher na:

  • Zabiegi SPA
  • Fryzjera
  • …. Wpisz dowolne 🙂

3. Alkohol – osobiście nie jestem zwolennikiem takich prezentów, jednakże w niektórych przypadkach może być to strzał w 10-tkę.

4. Bilet do teatru, opery, kina – w zależności od preferencji.

5. Zestaw kosmetyków – OMIJAJCIE PERFUMY – co do perfum, to najgorszy pomysł ever. Nigdy nie trafisz, natomiast kosmetyki do twarzy, dłoni to zawsze zdaje egzamin. Pamiętajcie tylko, żeby się dowiedzieć, czy ktoś nie ma skóry atopowej, bo wtedy lepiej ten punkt opuścić.

6. Zestaw kaw i herbat – w przypadku niskobudżetowych prezentów, ten pomysł jest idealny. Aromatyczna kawa, czy pięknie pachnąca herbata to zawsze dobry wybór.

7. Kalendarz – w dobie aplikacji i smartfonów może być różnie, ale jeśli ktoś jest bardziej analogowy, lub po prostu lubi mieć przy sobie elegancki organizer, to będzie to wymarzony prezent. 🙂

8. Zestaw świec zapachowych – chyba nie ma osoby, która nie lubi świec i romantycznego klimatu. No oprócz mężczyzn, ale w tym wypadku możemy to zamienić np…. na krawat, spinki, etui na klucze, można by tak wymieniać w nieskończoność. 🙂

Jak pisałam wcześniej. Nie polecam korzystania z tej listy, jest mnóstwo możliwości podarowania prezentu spersonalizowanego. Kupionego specjalnie dla konkretnej osoby. Jeśli nasz budżet ledwo się spina, pamiętajcie że DIY jest teraz w cenie!

  • a mój tato w tym roku w Wigilię obchodzi swoje 50 urodziny! to dopiero wyzwanie 😀

    • Kluska w rosole

      50tka i swieta w jednym, może przejażdżka Ferrari? 🙂